Panie Jacek Pławiak – nie uważam, żeby Fb było miejscem…

Panie Jacek Pławiak – nie uważam, żeby Fb było miejscem na rozwiązywanie konfliktów, ale wobec kłamstwa i pieniactwa muszę zająć stanowisko.
Po pierwsze – nigdy nie użyłam słów, że mam cokolwiek w D… Szanuję moich rozmówców i nie używam wobec nich tego rodzaju określeń, a tym bardziej reprezentując Cogito (nie Cogoto wg pana) jako dyrektor, a więc pan kłamie.
Po drugie – jakim sposobem poinformował mnie pan wczoraj o sytuacji, jeżeli od 4 dni przebywam w maleńkiej, niemieckiej miejscowości oddalonej od Zgorzelca o 450 km i nie mam tzw.” zasięgu”? Znowu pan kłamie.
Po trzecie – zamieszcza pan kilka razy dziennie filmik nakręcony 19 grudnia z komentarzami o truciu, paleniu byle czego itp., a nie pofatygował się pan za płot, żeby zapytać, jak wygląda rzeczywistość. A wygląda tak:
1. Dzierżawimy budynek wraz z wyposażeniem tzn. piecem, który jest nowy (data instalacji 20.01.2016), posiada wszystkie wymagane przez przepisy certyfikaty ważne do 19.08.2020 (dowód – zdjęcie nr 1);
2. Wyczyściliśmy komin we wrześniu, a po pana grudniowym poście wezwałam ponownie kominiarzy, którzy dokonali jeszcze raz ekspertyzy. Komin jest w porządku (dowód – zdjęcie nr 2)
3. Kupujemy i palimy węglem najwyższej jakości (faktury zakupu – zdjęcia nr 3,4,5).
Po czwarte – w wyniku czyjejś skargi funkcjonariusz Policji – dzielnicowy przeprowadził kontrolę w Cogito, która nie wykazała ŻADNYCH nieprawidłowości (protokół do wglądu).
Po piąte – wezwana wczoraj Straż Pożarną po przybyciu na miejsce nie stwierdziła ŻADNYCH nieprawidłowości (dowód – protokół do wglądu we wtorek 23.01).
Teraz pozwolę sobie na kilka uwag i próśb.
Jako doświadczony żeglarz chyba zna pan podstawowe prawa fizyki dotyczące wpływu wiatru, ciśnienia, wilgotności i opadów na sposób i kierunek przemieszczania się pyłów.
Pewnie pan również wie, że aby cząstki stałe uległy całkowitemu spaleniu należy osiągnąć odpowiednią temperaturę, co w zależności od warunków, mocy pieca, wielkości komina trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Budynek ma 300 lat (komin też) i nagrzanie do odpowiedniej temperatury trochę trwa. Pisze pan na fb, żeby wymienić piec i wg pana to koszt 2500-3000 zł. Chyba pomylił pan ilość zer ?
Wierzę, że jako obrońca środowiska ma pan świadomość, że prawdziwi gazowi mordercy są niewidoczni. Wśród trucizn z układów wydechowych pojazdów są takie, które powodują podrażnienia, silne zatrucia organizmu oraz choroby nowotworowe. W silnikach benzynowych do tej grupy zaliczamy: tlenek węgla, tlenki azotu, lotne węglowodory, tlenki siarki, ozon i inne. W silnikach diesla dodatkowo emitowane są niespalone cząstki stałe (sadza). Pana to też dotyczy, chyba że pana autokary mają silniki elektryczne?
Mam nadzieję, że jako poważny przedsiębiorca, przestanie pan stosować wobec mnie, moich uczniów, rodziców i nauczycieli te metody rodem z półświatka: nękanie, nagabywanie, wpadanie do szkoły z krzykiem i używanie niecenzuralnych słów. Przypominam, że nauczyciel podczas pełnienia obowiązków służbowych korzysta z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych, a znieważanie go podlega karze z art. 226 kk.
Proszę się również nie denerwować, kiedy moi nauczyciele zwracają panu grzecznie uwagę dot. błędów ortograficznych w pana postach! Taka rola nauczyciela, a na naukę nigdy nie jest za późno ?
Długo, ale chciałam zawrzeć wszystko w jednym komentarzu i nie zamierzam więcej podejmować z panem dyskusji.