Czekoladowo W COGITO

CZEKOLADOWO W COGITO!

Dziś Światowy Dzień Czekolady. Czy wiecie, jak długą drogę przez kontynenty i stulecia pokonała czekolada, aby dotrzeć na nasz stół, w dobrze nam znanej postaci? Znana była już w czasach Majów i Azteków, a do Europy ziarna kakaowca przybyły wraz z Krzysztofem Kolumbem.
Dziś czekolada (przyniesiona pod wieloma postaciami przez naszych uczniów i nauczycieli) przybyła także do Cogito. Było nie tylko słodko, ale również twórczo i tanecznie. Niektórzy z uczniów mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności kulinarne, roztapiając czekoladę i próbując wytworzyć z niej czekoladowy napis ‘Cogito’, we własnoręcznie wykonanych z folii aluminiowej foremkach (Brawo Daniel, Olek i Janek z 5 SP!). Chętni, a było ich sporo, razem z panią Alicją odtańczyli czekoladowy taniec – “Czekolada”. Brawo cała klasa I SP, która od początku do końca tańczyła najwytrwalej!
Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za dzisiejszą wspólną czekoladową ucztę. Pamiętajmy, że odrobina słodyczy od czasu do czasu nikomu nie zaszkodzi, a czasem może być lekarstwem na wszelkie zło. I jeśli już mamy ochotę na coś słodkiego, to jedzmy właśnie czekoladę, gdyż pewne jest, że spośród słodyczy jest dla nas najzdrowsza i pozytywnie wpływa na nasz mózg.