W Królestwie Książek

W KRÓLESTWIE KSIĄŻEK
Wczoraj było komercyjnie w Multikinie,
dzisiaj tradycyjnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Wczoraj na dużym ekranie oglądaliśmy “Cudownego chłopaka”, w reżyserii Stephena Chbosky’ego, a dziś w bibliotece odnaleźliśmy “Cud chłopaka”, autorstwa R. J. Palacio – książkę, na podstawie której napisano scenariusz. Ale przejdźmy do sedna…

Po wizytach w Bibliotece Multimedialnej, które klasa IV i V SP odbyła w czasie roku szkolnego, przyszła kolej na tradycyjną Miejską Bibliotekę Publiczną.
Dzisiejsza wizyta pokazała, że w dobie multimediów i audiobooków cieszy się ona wcale nie mniejszym zainteresowaniem uczniów, niż ta multimedia bez książek. Nasi uczniowie nie tylko ochoczo zwiedzali wszystkie zakamarki biblioteki i czytelni, ale dowiedzieli się jak korzystać z katalogu internetowego, oraz ze zbiorów biblioteki. Co ciekawe, zainteresowanie wśród uczniów wzbudził również tradycyjny, nieco już zabytkowy, alfabetyczny katalog podręczny. Uczniowie, którzy w bibliotece byli po raz pierwszy, dowiedzieli się w jaki sposób można się do niej zapisać. Panie bibliotekarki nie tylko wprowadziły uczniów w świat książki i biblioteki, ale zachęciły ich do udziału w zajęciach warsztatowych, podczas których wykonali oni piękne i pomysłowe zakładki do książek.
Czas spędzony wśród książek zawsze leci szybko. Tak było i tym razem. Na koniec nie zabrakło oczywiście wpisu do kroniki i pamiątkowej fotografii.
Wszystkim Paniom Bibliotekarkom serdecznie dziękujemy za czas spędzony w miłym towarzystwie książki, oraz za ciekawe i twórcze zajęcia, które dla nas przygotowany.
W “Harrym Potterze i Komnacie Tajemnic” czytamy: “Jeśli masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki”. Wątpliwości – mamy je często. Co do jednego jednak nie mamy ich wcale, a mianowicie co do kwestii, że kiedy cię nachodzą – “idź do biblioteki”… dlatego właśnie wiemy, że to nie była nasza ostatnia w niej wizyta.