Wycieczka integracyjna

No to zaczynamy…

Nie ma to jak rok szkolny rozpocząć od wycieczki. Wakacje co prawda już się skończyły, ale gdyby ktoś sądził, że nasi wycieczkowicze nadal zażywają luzu, to niestety nic z tych rzeczy. A było to tak…
Dni 4-5 września 2018r.,kiedy większość uczniów zapisywała w zeszytach pierwsze tematy lekcji, 79 uczniów naszej szkoły, dyrekcja oraz wychowawcy tradycyjnie spędzili na wycieczce w Szklarskiej Porębie. Zwyczajnie, zamieniliśmy wygodę siedzenia w szkolnej ławce, na trud górskiej wędrówki, bo choć nie zdobywaliśmy najwyższych szczytów pięknych Karkonoszy (wszystko przed nami!), to jednak pierwszego dnia zaliczyliśmy 15 km górskiego marszu po okolicznych urokliwych wzgórzach i pagórkach. Najwytrwalsi z nas zdecydowali się jeszcze na nieco ostrzejsze podejście wspinając się na Wysoki Kamień. Tak, czy owak, pierwszego dnia wszyscy zaliczyliśmy ok. 6 godzin marszu i na tym bynajmniej licznik się nie zatrzymał. Po wieczornym ognisku i “trudach” nocy, następnego dnia pokonywaliśmy kolejne kilometry – cztery godziny marszu ze Schroniska “Wojtek” w Szklarskiej Porębie do Michałowic, skąd o godzinie 14:45 zmęczeni, ale zadowoleni odjechaliśmy w stronę Zgorzelca.
Cóż więcej dodać? Może tylko tyle, że łatwo nie było. Nie zabrakło chwil kryzysu i komentarzy w stylu “mam dość”, lub “Ile jeszcze pozostało do celu?”, jednak gdzie bardziej każdy z nas nauczy się pokonywać własne słabości i ograniczenia, znosić trud i niewygodę, niż właśnie w górach? W kontekście czekającego nas całego roku szkolnego, w którym nie raz pewnie będziemy zmuszeni przełamywać własne słabości i ograniczenia, wycieczka doskonale pokazała, że kiedy trzeba, dajemy radę, lecz przede wszystkim, że warto. 
Ile zatem pozostało do celu?
Całe dziesięć miesięcy, ale jesteśmy przekonani, że po takiej wędrówce bez problemu Drodzy Uczniowie stawicie czoła wszystkim trudom i wyzwaniom jakie przyniesie nowy rok szkolny 2018/2019?, że pokonacie przeszody i zdobędziecie szczyty, które postawicie sobie za cel, czego z całego serca Wam życzymy. Tym samym szkolny sezon wycieczkowy 2018/2019 w Cogito ogłaszamy za otwarty, a jego mottem niech będą słowa Janusza Kusocińskiego, wypowiedziane podczas X Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie: “Kształcić duszę cnotami, umysł słowami, a ciało sportem.”