Rok szkolny 2018/2019 czas zacząć…

Wakacje minęły bardzo szybko. Dopiero żegnaliśmy stary rok szkolny, tymczasem już mamy wrzesień – kolorowy, słoneczny, pogodny. W czerwcu, w kroplach deszczu i kurtynie chmur, 104 uczniów Cogito wraz z nauczycielami nie tylko zakończyło rok szkolny 2017/2018, ale pożegnało stary budynek szkoły mieszczący się przy ulicy Francuskiej. Wszystko, co tam stało się naszym udziałem, zabraliśmy ze sobą – zdobytą wiedzę, doświadczenia, przyjaźnie i przede wszystkim atmosferę, która zawsze panowała w Cogito – dobra, sprzyjająca nauce i pracy. 
I tak (tym razem w promieniach słońca, bo i pogoda dopisała) 3 września o godzinie 10:00, 149 uczniów Cogito przywitało rok szkolny 2018/2019 już w naszej nowej siedzibie, mieszczącej się w budynku przy ulicy Piłsudskiego. Stało się to możliwe dzięki pracy i zaangażowaniu nie tylko samych pracowników szkoły, ale także uczniów, rodziców, sympatyków i przyjaciół, za co jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy. Cieszymy się na ten nowy rok szkolny – pod wieloma względami wyjątkowy. Cieszymy się, że w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, tuż przy brzegu Nysy Łużyckiej, nad którą mieści się teraz nasza szkoła, w budynku, którego każdy skrawek wypełnia HISTORIA i TRADYCJA, nie tylko przekażemy Wam Drodzy Uczniowie niezbędną wiedzę, ale wspólnie będziemy cieszyli się naszą niepodległą ojczyzną i wszystkimi możliwościami, które mamy właśnie dziś – tu i teraz. Życzymy Wam, abyście te możliwości w tym roku szkolnym w pełni wykorzystali, dostrzegli każdą szansę, pokonali przeszkody tak, abyście mogli być z siebie dumni. Wierzymy, że tak właśnie będzie, gdyż chyba trudno o lepszego zwiastuna sukcesu, niż Wasze roześmiane i pogodne twarze, których pomimo zakończenia wakacyjnej laby, nie sposób było nie zauważyć podczas poniedziałkowej inauguracji roku szkolnego.
Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz miasta i powiatu w osobach pana Radosława Baranowskiego i pani Bogusławy Witkowskiej, a także absolwenci szkoły – zarówno ci z pierwszego powojennego rocznika, jak i pierwsi absolwenci szkoły Cogito, która sześć lat temu zaczynała swoją działalność liczbą 9 uczniów. Serdecznie dziękujęmy za wsparcie i za każde dobre słowo. W myśl słów, że “dobro się mnoży, kiedy się je dzieli z innymi” nie mamy wątpliwości, że to będzie dla Was drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Absolwenci, Przyjaciele i Sympatycy naszej szkoły dobry rok, czego wszystkim z serca życzymy.