DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

“Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”
Te słowa Menandra przyświecały poniedziałkowej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a także niemniej ważnemu wydarzeniu, jakim w naszej szkole jest uroczyste pasowanie na ucznia, które już kolejny raz odbyło się właśnie w tym symboliczngm dniu. Nasi najmłodsi czekali na ten ważny dzień. Razem z nimi czekaliśmy też my wszyscy – uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły. Pierwszaki zachwycili wszystkich zebranych nie tylko świetnym programem artystycznym, ale bezbłędnie udzielonymi odpowiedziami na wszystkie pytania zadawane im przez ich starszych kolegów i koleżanki z klasy 2 SP. Występując przed wypełnioną po brzegi widownią, pewnie niejeden z nas zawstydziłby się lub poddał tremie, ale nie nasze pierwszaki, które – jakby tego było mało, na koniec odtańczyły jeszcze taniec radości. Jak tu się jednak nie cieszyć, skoro oto właśnie stoi przed nimi otworem niezmierzona księga wiedzy, z której każdy czerpać dziś może bez ograniczeń?
Było nie tylko wesoło i radośnie, ale też wzruszająco, bo tu i ówdzie w oku łezka się zakręciła.
Za ogrom wrażeń naszym pierwszakom serdecznie dziękujemy. Gratulujemy Wam wstąpienia w poczet uczniów naszej szkoły.
Wszystkim naszym uczniom, absolwentom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom życzymy, aby nauka zawsze była przez Was postrzegana jako fascynująca przygoda, najlepsza jaka mogła i jaka wciąż może nam się w życiu przydarzyć.