31 marca 2018

Kadra

Marcin Bartnik

J.polski, wiedza o kulturze
Zanim zawaliłem mecz chłopakom z podwórka i zrozumiałem, że piłka nożna nie jest dla mnie, zanim uciekłem z zabiegowego nie dając sobie zszyć rozciętego kolana i zdecydowałem, że nie będę chirurgiem, zanim poległem przy tablicy na rachunku różniczkowym i dotarło do mnie, że nie dostanę Nobla z fizyki, czytałem Chłopców z Placu Broni. Potem przeczytałem jeszcze sporo książek i zostałem polonistą. Jestem kulturoholikiem i czechofilem.

Bernadetta Bem

Daria Bińczak

Agata Biernacka

Beata Boczula

Adam Bogacki

Bartłomiej Czarnecki

dyrektor szkoły podstawowej, nauczyciel wychowania fizycznego

Aleksandra Dobrowolska

Sebastian Iwaśków

Marta Jagieła

język angielski, historia w języku angielskim
Studia zaczęłam na Uniwersytecie Wrocławskim. Ciekawość świata poprowadziła mnie miedzy innymi do Szkocji, gdzie postanowiłam ukończyć moje studia. Odkąd wróciłam do Polski nauczanie jest moja pasja, jednak najbardziej odnajduję sie w nauczaniu języka angielskiego, poczyniłam ku temu odpowiednie przygotowania i przez dwa lata uczyłam indywidualnie, zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane.

Ilona Jurkiewicz

Religia
Wykształcenie: Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu – 1996 Kolegium Karkonoskie w Jeleniej Górze – Instytut Techniki – Studia Podyplomowe: Informatyka dla nauczycieli – 2003

Robert Kapuśniak

nauczyciel przedsiębiorczości w języku angielskim, języka angielskiego, hiszpańskiego i niemieckiego
Robert Kapuśniak, 43 lata, ukończyłem studia w zakresie ekonomii w Thames Valley University w Londynie oraz filologię angielską i hiszpańską w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu. Obecnie studiuję germanistykę w tej samej szkole (WSF). Lubię uczyć się języków obcych oraz pracować z młodzieżą i dorosłymi. Moją pasją jest bieganie, w 2015 ukończyłem m. in. Europamarathon Goerlitz-Zgorzelec 42.2km (n/z na moście granicznym).

Adrianna Kokot

Ewa Kurdziel

nauczyciel języka niemieckiego
Wykształcenie: Uniwersytet Śląski w Katowicach – filologia germańska (1979)

Jolanta Loritz-Dobrowolska

Biologia

James Nollet

język angielski (konwersacje)

Józef Okrzyński

wychowanie fizyczne, szachy

Aleksandra Pietrańczyk

język polski

Katarzyna Przytulska

religia

Agnieszka Rudź-Krupińska

gimnastyka korekcyjna

Marek Rutkowski

muzyka, zajęcia artystyczne

Artur Sawicki

matematyka, informatyka w języku angielskim
Moją pasją jest nowoczesna technologia i język angielski. Poza nauczaniem lubię słuchać muzyki (szczególnie z płyt winylowych) oraz czytać książki (papierowe i elektroniczne).

Nikola Skowrońska

język angielski, świetlica

Jolanta Skwarczewska

geografia, przyroda
Jestem nauczycielem od 13 lat. Początkowo pracowałam w gimnazjum, gdzie uczyłam historii, wiedzy o społeczeństwie oraz geografii. Posiadam również uprawnienia do prowadzenia zajęć dydaktycznych z edukacji regionalnej. Od 2004r pracuję w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Plater w Zgorzelcu.

Dorota Stachyra

język polski

Wanda Struchowska

język rosyjski, język polski dla obcokrajowców

Alicja Świrska

język niemiecki, arteterapia
Języka niemieckiego uczę od 18 lat, podczas których obserwuję i cieszę się z sukcesów moich uczniów. W nauczaniu kładę nacisk przede wszystkim na komunikację. Zależy mi na tym, aby na moich zajęciach uczeń nie odczuwał upływu czasu, czyli najprościej mówiąc: żadna nuda nie wchodzi w grę!

Dorota Tymińska

biologia, przyroda
W swoim zawodzie pracuję 17 lat.Uczę biologii w ZSZiL im.Górników i Energetyków Turowa.Biologia jest nauką o życiu a nauczanie jej jest moją pasją i przynosi mi dużą satysfakcję. W wolnej chwili sięgam po ciekawą książkę.

Monika Tymińska

wiedza o społeczeństwie, podstawy przedsiębiorczości i ekonomia w praktyce w języku angielskim

Grzegorz Wieczorek

historia, wiedza o społeczeństwie

Iwona Wilk-Dudek

plastyka, technika, zajęcia artystyczne
W zgorzeleckiej “piątce” pracuję już 33 rok jestem panią “od plastyki i techniki”. – w Gimnazjum COGITO drugi rok – prowadzę zajęcia artystyczne i plastyczne. W Cogito z grupą gimnazjalistów staramy się rozwinąć odwagę twórczego działania: małego i dużego. Jako zodiakalna waga lubię piękno i harmonię. Uśmiecham się do każdego nowego dnia, jestem cierpliwa i kocham koty. Mam szczęście pracować z radością i przyjemnością.

Mariusz Włodarczyk

język angielski
Uczę już łącznie języka angielskiego od 15 lat. Już w trakcie studiów zacząłem pracę jako lektor i mogę dziś śmiało powiedzieć, że dzielenie się wiedzą z innymi w tym zakresie sprawia mi dużo radości. Cieszy mnie fakt, że mogłem rozwinąć ten dar i talent, który uważam, że otrzymałem od Boga, i że inni mogą z tego korzystać w praktyczny sposób. W swojej karierze nauczycielskiej uczyłem różne grupy wiekowe (dzieci, młodzież, dorosłych) oraz docelowe. Na przykład, prowadziłem zajęcia z gramatyki, konwersacji, translatoryki i języka biznesu. Najlepiej “wychodzi” mi uczenie młodzieży starszej i dorosłych.

Paweł Wrocławski

język polski

Magdalena Wrońska

chemia
Nauczycielką chemii jestem już prawie 10 lat. Od samego początku mojej pracy dydaktycznej staram się nie być przysłowiową „wredną chemicą”. Na lekcjach zachęcam uczniów do pracy, do samodzielnego formułowania wniosków, tworzenia własnych rozwiązań. Chciałabym pokazać uczniom, że chemia jest nauką wszechobecną w życiu każdego człowieka. Uzmysłowić im, że na co dzień korzystają z osiągnięć tej dyscypliny.

Paweł Wróblewski

wychowanie fizyczne (pływanie)

Mariusz Zajączkowski

edukacja dla bezpieczeństwa

Marcin Zaręba

historia

Piotr Zarębski

język angielski
Posiadam tytuł licencjata Uniwersytetu Wrocławskiego w zakresie nauczania języka angielskiego oraz magistra Wyższej Szkoły Filologicznej w dziedzinie tłumaczeń. Jestem nauczycielem języka angielskiego od 4 lat. Na lekcjach stawiam na praktyczne umiejętności językowe w oparciu o najnowsze osiągnięcia w dziedzinie metodyki i metodologii nauczania języków obcych.